2017-10-29

18 nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

Kapituła Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nominowała 18 przedsiębiorstw. Prezydent RP Andrzej Duda laureatów ogłosi i wręczy im statuetki 16 listopada podczas „Kongresu 590” w Rzeszowie.

Nagroda Gospodarcza jest przyznawana raz do roku przez Prezydenta RP. To wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój naszej gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie oraz stanowią wzór dla innych firm.Nominowane przedsiębiorstwa będą się ubiegać o wyróżnienie w kategoriach: Lider MŚP, Narodowy Sukces, Międzynarodowy Sukces, Odpowiedzialny Biznes, Start-UP.PL i Badania+Rozwój.

W tegorocznej edycji zostało przesłanych 152 wniosków, z czego 142 spełniło wszystkie wymagania formalne. Najwięcej wniosków zostało wysłanych w kategorii Badania + Rozwój – 30.

Kapituła pod przewodnictwem profesora Krzysztofa Opolskiego nominowała następujące podmioty (kolejność alfabetyczna):

LIDER MŚP

Browar Kormoran sp. z o. o.(Instytucja Zgłaszająca: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego)

Firma powstała w 1993 roku w regionie Warmii i Mazur. Swoją działalnością wspiera miejscowych dostawców i stara się ściśle współpracować z lokalnymi partnerami biznesowymi. Produkuje piwa w różnych gatunkach. Posiada certyfikat ,,Jakość Tradycja’’.

Dramiński S.A.(Instytucja Zgłaszająca: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju)

Przedsiębiorstwo założone w 1987 r. Specjalizuje się w konstruowaniu, wdrożeniach, produkcji oraz sprzedaży urządzeń elektronicznych w kraju i za granicą. Lider w dziedzinie kompaktowej i mobilnej ultrasonografii. Zdobywca Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich 2016.

Prevac sp. z o.o. (Instytucja Zgłaszająca: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego)

Firma założona w 1996 roku w miejscowości Rogów. Działa w branży nanotechnologii. Zajmuje się produkcją kompletnych aparatur naukowo-badawczych, które umożliwiają modyfikację i badania w zakresie ciśnienia, temperatury, np. unikatowe manipulatury próżniowe i goniometry czy komory próżniowe.

NARODOWY SUKCES

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu (Instytucja Zgłaszająca: Związek Powiatów Polskich)

Powstała w 1927 roku. Zajmuje się skupem i przetwórstwem mleka. Obecnie skupuje około 820 tys. litrów mleka dziennie. Główną marką spółdzielni jest ser królewski i inne znane wyrobu, m.in. kasztelan, markiz czy magnat. Spółdzielnia eksportuje swoje produkty do takich państw jak: Czechy, Słowacja, Ukraina, USA, Kanada. Obecnie spółdzielnia współpracuje z grupą ponad 2 tys. gospodarstw rodzinnych.

SaMASZ sp. z o.o.(Instytucja Zgłaszająca: Fundacja Technotalenty)

Przedsiębiorstwo założone w 1984 r. Zajmuje się produkcją maszyn rolniczych i komunalnych. Obecnie produkty eksportowane są do ponad 50 krajów, a na sieć partnerów składa się 60 firm w Polsce oraz ponad 100 firm za granicą.

Warszawskie Zakłady Mechaniczne „PZL-WZM” w Warszawie (Instytucja Zgłaszająca: Agencja Rozwoju Przemysłu)

Firma jest wizytówką polskiej branży motoryzacyjnej. Działa od ponad 66 lat. Obecnie to prężnie działająca firma produkcyjna z nowoczesną infrastrukturą generującą coraz wyższe zyski. Produkuje układy wtryskowe do silników wysokoprężnych. Zakłady mechaniczne WUZETEM są jedyną tego typu fabryką w Polsce i jedną z niewielu na świecie. Firma sprzedaje swoje produkty do ponad 50 krajów, a 65% do USA.

MIĘDZYNARODOWY SUKCES

Melex sp. z o.o. (Instytucja Zgłaszająca: Redakcja „Przegląd Techniczny”)

Firma istnieje od 1971 roku. Produkuje pojazdy elektryczne. Jest w całości polską spółką, która ma w swojej ofercie ponad 100 wersji pojazdów pasażerskich, bagażowych i specjalistycznych. Posiada m.in. wyróżnienie “Diament” miesięcznika Forbes 2017, CEE CLEAN Energy Awards- Electric Vehicle of the Year 2016.

Szynaka-Meble sp. z o.o. (Instytucja Zgłaszająca: Państwowa Inspekcja Pracy Główny Inspektoriat Pracy)

Firma założona w 1957 roku. Oferuje klientom usługi w ponad 350 salonach w Polsce i w ponad 50 krajach na świecie. Firma Szynaka została trzykrotnie laureatem prestiżowego konkursu Państwowej Inspekcji Pracy.

Wielton S.A. (Instytucja Zgłaszająca: Konfederacja Lewiatan)

Firma zajmuje się produkcją przyczep i naczep. W skali globalnej zajmuje 9 miejsce, a w europejskiej – 3 miejsce w branży. Obecnie produkty sprzedawane są w 35 krajach całego świata, głównie we Francji i we Włoszech. W ubiegłym roku zdobyła Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Narodowy Sukces.

ODPOWIEDZIALNY BIZNES

PKO Bank Polski (Instytucja Zgłaszająca: Redakcja „Polish Market”)

Lider polskiego sektora bankowego, wspiera rozwój polskich przedsiębiorstw i samorządów. Stosuje Kodeks etyki i wartości, prowadzi wiele akcji społecznych wewnątrz organizacji np. system kafeteryjny „MyBenefit”, „PKO po godzinach”, „PKO Zawsze Nowe Auto”.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita (Instytucja Zgłaszająca: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego)

Jest największą firmą mleczarską w Europie Środkowo-Wschodniej. Tworzy 16 zakładów produkcyjnych, 31 własnych centrów dystrybucyjnych. Dwa sztandarowe projekty na rzecz społeczności lokalnych to „Szklanka Mleka/Mleko w szkole” oraz „MOST” – model ograniczenia strat i marnowania żywności.

ZPUE S.A. (Instytucja Zgłaszająca: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego)

Jest liderem w dziedzinie produkcji stacji kontenerowych a obecnie należy do czołówki firm oferujących innowacyjne rozwiązania dla elektroenergetyki. Firma prowadzi dobre praktyki biznesowe utrzymując standardy etyki i przestrzegania zasad z obszaru ładu korporacyjnego. Wdrożyła „Kodeks Postępowania dla Dostawców”.

START-UP.PL

Blebox sp. z o.o. (Instytucja Zgłaszająca: Fundacja Startup Poland)

Startup został stworzony przez absolwentów Politechniki Wrocławskiej pod kierunkiem Patryka Arłamowskiego – znanego w Polsce wynalazcę, celem komercjalizacji technologii uWiFi. Technologia została opracowana przez założycieli startupu jako odpowiedź na problemy techniczne i niedoskonałości wciąż zyskującej na popularności technologii Bluetooth Low Energy. W przeciągu półtora roku blebox.eu wprowadził na rynek piętnaście produktów pod własną marką.

Nexbio sp. z o. o. (Instytucja Zgłaszająca: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego)

Polski startup, który jest firmą biotechnologiczną specjalizującą się w dedykowanych rozwiązaniach w zakresie analiz molekularnych służących wczesnemu wykrywaniu chorób zagrażających uprawom roślin. Firma opracowuje obecnie unikatowe w skali globalnej panele testów genetycznych pod kątem wykrywania patogenów zbóż.

XTPL S.A.(Instytucja Zgłaszająca: Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych)

Innowacyjne przedsiębiorstwo, które za cel działalności przyjęło komercjalizację technologii wytwarzania ultracienkich przewodzących linii metalicznych wykorzystywanych w produkcji warstw TCF. Dzięki temu stworzono unikatowe kompleksowe rozwiązanie technologiczne – drukarki, głowice i nanotusze.

BADANIA + ROZWÓJ

​Croetech Instruments S.A.(Instytucja Zgłaszająca: Agencja Rozwoju Przemysłu)

Firma na początku działała jako biuro projektowe realizując szereg projektów dla podmiotów komercyjnych, jak i instytucji naukowych. M.in. pracowała nad wytworzeniem kamer dla polskiego obserwatorium astronomicznego. Obecnie pracuje nad polską platformą satelitarną.Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. (Instytucja Zgłaszająca: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego)

Największy polski producent leków i substancji farmaceutycznych. Założony w 1935 r. Firma posiada 7 zakładów produkcyjnych i 7 ośrodków badań i rozwoju. Zatrudnia około 7 tys. pracowników z czego ok. 4 tys. w Polsce. Wśród nich jest 466 pracowników badań i rozwoju, w tym 74 osoby z tytułem doktora.

Zespół Badaczy z Wydziału Fizyki UW i Centrum Nowych Technologii (Instytucja Zgłaszająca: Urząd Patentowy RP)

Zespół naukowy od ponad 10 lat zajmuje się badaniem oddziaływań białek i fragmentów kwasów nukleinowych RNA w procesach komórkowych, a także syntezą chemiczną analogicznych końcówek cząsteczek mRNA. Od 2006 roku zespół pracował nad odkryciem sposobu na udoskonalenie cząsteczek mRNA, tak by zwielokrotnić ich trwałość. Posiada indywidualne nagrody dla członków zespołu.


/fot.arch.redakcji/


/ Prezydent.pl /


Czytaj także:


Wy będziecie walczyć na boisku, my będziemy walczyć z emocjami.

Trzy lata od wygranej Andrzeja Dudy w wyborach.

Wolność Polski i Słowenii narodziła się z krwi naszych żołnierzy.

Prezydent podpisał dziewięć ustaw.

Wizyta Prezydenta RP w Śremie.

Noc Muzeów w Pałacu Prezydenckim i Belwederze.

List Prezydenta na inaugurację Rejsu Niepodległości.

Wypowiedź Prezydenta RP dla mediów w bazie Gwardii Narodowej Stanu Illinois.

Pałac Prezydencki i Belweder otwarte w Noc Muzeów.

Oświadczenie Prezydenta RP po wystąpieniu na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Para Prezydencka złożyła kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City.

Prezydent podziękował za pamięć i życzenia z okazji swoich urodzin.

List Prezydenta RP z okazji Święta Straży Granicznej.

Odznaczenia państwowe dla zasłużonych Funkcjonariuszy Służby Granicznej.

Wspólna konferencja ministrów Krzysztofa Szczerskiego i Adama Kwiatkowskiego.

Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin.

Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu postępowania cywilnego.

Wizyta Prezydenta RP z Małżonką w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Dwie ustawy z podpisem Prezydenta RP.

Upamiętnienie Grzegorza Przemyka.

fotorelacja  957
fotorelacja  957
fotorelacja  915
fotorelacja  894


toportal productionherb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2020 TOPORTAL 

Szanowny Użytkowniku!


Aby móc korzystać z niniejszego portalu niezbędna jest Twoja zgodna na instalację w Twojej przeglądarce "plików cookies". Proces ma związek z elementarną funkcjonalnością portalu. W cookies przechowywane są informacje o wspomnianej wyżej zgodzie oraz ewentualna fraza wpisana w wyszukiwarce.

Dla celów statystycznych gromadzone są jedynie adresy odwiedzanych stron bez jakiegokolwiek powiązania z danym użytkownikiem. Dołożono wszelkich starań by wszelkie procesy miały charakter jawny, a użytkownik miał całkowitą kontrolę nad utrwalonymi danymi (COOKIEs) - w portalu nie są wykorzystywane sesje.

W każdej chwili możesz zmienić swoją decyzję poprzez usunięcie plików cookies w swojej przeglądarce. Jeśli nie zgadzasz się na instalację plików cookies, w myśl obowiązujących przepisów prosimy o opuszczenie niniejszego portalu.

POLITYKA PRYWATNOŚCI ORAZ COOKIES
Informacje ogólne

Niniejszy dziennik wydawany jest przez TOPORTAL PRODUCTION Tomasz Staszewski z siedzibą w Raciborzu przy ul. ks. Stanisława Staszica 9 lok.2, 47-400 Racibórz (NIP: 6391163642,email:redakcja@toportal.pl) zwanym dalej WYDAWCĄ.
Polityka prywatności oraz cookies

Niniejszy portal wykorzystuje technologię cookies. Proces ma związek z elementarną funkcjonalnością portalu. W ramach cookies przechowywane są informacje:
- status zgody dotyczący niniejszej polityki prywaatności oraz cookies
- zakodowana ewentualna fraza, wpisana przez użytkownika w wyszukiwarce portalu

Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika (w przeglądarce internetowej) pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest WYDAWCA.

W kontekście połączeń www, dla celów statystycznych, WYDAWCA gromadzi jedynie adresy odwiedzanych stron bez jakiegokolwiek powiązania z danym użytkownikiem. Oznacza to, iż WYDAWCA nie zapisuje w bazie danych jakichkolwiek informacji identyfikujących użytkownika. Ponadto w portalu nie są wykorzystywane sesje.

Niezależnie od powyższych faktów, pewne dane mogą być rejestrowane niezależnie przez firmę hostingową (nr. ip). W związku z powyższym WYDAWCA zawarł stosowną umowę POWIERZENIA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH z firmą hostingową H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, ul. Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000612359, NIP: 7822622168.

Administratorem danych osobowych jest WYDAWCA.

Zgodnie z RODO, każdemu użtykownikowi przysługuje prawo do:
- dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii
- korekty swoich danych
- usunięcia, ograniczenia lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania
- przenoszenia danych
- wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Kontakt z WYDAWCĄ został zawarty na wstępie niniejszego dokumentu.

WYDAWCA zastrzega sobie prawo do naniesienia zmian w niejszym dokumencie. Każdorazowa zmiana skutkować będzie koniecznością wyrażenia przez Użytkownika akceptacji zamieszczonej treści (wyskakujące okno).